Sestava | Iceland

Sestava

Členové kapely Iceland

Jindřich Dohnal

(zpěv, kytara)

Kapela Iceland tváře04Kapela Iceland tváře02Kapela Iceland tváře01

Hudba se pro mě stále součástí mého života. Můžu tvořit a rozvíjet svůj talent a poznávat sám sebe a druhé. Díky hudbě mám lepší vztahy s lidmi kolem sebe a když vidím, že se jim, to co skládám a píši líbí, jsem potěšen a motivuje mě to k další práci.Baví mě se neustále zlepšovat a vytvářet něco jedinečného, co vychází z mého srdce.

Skládám, zpívám a píšu texty tak, aby vyjadřovali mé pocity a popisovali, to co lidé kolem mě prožívají radost, bolest, vášeň, touhu atd... Kapela Iceland mně kazuje, že kde je pohoda a člověk přestane upřednostňovat své ego, může vytvářet pohodovou atmosféru a týmová spolupráce se rozvíji. Jsem velmi potěšen, že můžu pracovat s lidmi, které mám kolem sebe.Chtěl bych vydávat singly a klipy v Icelandu, které se budou líbit lidem. Tvořit hodnotné texty a hudbu. Možná i psát a skládat na zakázku. Třeba chtěl bych napsat něco pro film.

Michaela Stehlíková

(violoncello)

Kapela Iceland koncert 17.7.201912Kapela Iceland koncert 17.7.201931Kapela Iceland koncert 17.7.201942

Hudbě jsem se ale začala věnovat již ve školce. Studovala jsem školku s uměleckým zaměřením, a tak se ve mně již od útlého dětství rozvíjela láska k hudbě, tanci a umění celkově. Jsem šťastná, že mne hudba a tanec provází celým mým životem. Mám velkou radost, že mám tu možnost a čest sólově vystupovat s mnoha tuzemskými i zahraničními hvězdami vážné i populární hudby.

Spolupracuji s několika choreografy, tanečními soubory, kapelami, divadly a divadelními scénami, s nimiž připravuji různá představení a věnuji se zejména jejich hudební složce. Mezi mé dosavadní úspěchy na „Prknech, která znamenají svět“, se řadí například angažmá v Black Moon Theatre Company v New Yorku, spolupráce s choreografem Attilou Egerházim, účast na evropském turné Michaela Bublé, a další. V kapele se mi líbí hlavně přátelská atmosféra, schopnost vycházet si vstříc a pomáhat si vzájemně.

Ivan Čermák

(baskytara, klávesy)

Kapela Iceland tváře14Kapela Iceland tváře06Kapela Iceland tváře08

Hudba je pro mě vším. Živím se hudbou už 27 let a když jsem se ve třiceti rozhodl věnovat se tomuto řemeslu, kdy jsem vystudoval konzervatoř Jaroslava Ježk.Zažil jsem slávu a úspěch s kapelu Dalibora Jandy a pak jsem hrával s Helenou Vondráčkou, Věrou Špinarovou atd.

V současnosti učím piano, kytaru, basu a zpěv, složil jsem hudbu k několika písničkám a podílím se na aranžích.Na muzice mě baví hlavně tvoření, možnost trávit každý týden s Jindrou a skládat nové písničky.Dále učit své žáky. Kapela Iceland mě ovlivňuje velmi pozitivně. Dává smysl mé existenci.

Marek Procházka

(akustická a elektrická kytara)

 Marek hraje na kytaru

 

 

Jana Marková

(zpěv)

Kapela Iceland tváře10Kapela Iceland tváře12Kapela Iceland tváře05

Pro radost si zpívám už od dětství. Zpívala jsem především doma nebo v rámci sboru. Sólový zpěv pro mě znamená mnoho překonávání sebe samé, svého studu a nervozity. Kapela je mi přitom skvělou oporou.Líbí se mi, když hudba vzbuzuje emoce nebo nutí k zamyšlení. Na kapele mě baví především společné zkoušení, kreativní práce – především tehdy když vznikne něco, co se dobře poslouchá.

Kapela pro mě představuje jednu z mála kreativních činností vedle spíše analytické práce. Jsme též super parta, každý jsme dost jiný a dohromady se skvěle doplňujeme. Vystupování v kapele mě též podporuje v překonávání sebe samé svého studu a nervozity. Ráda bych se odvážila více do vlastní tvorby, získala větší odvahu a sebejistotu při vystupování.

 

Martina Muselová

(bicí, perkuse)

Kapela Iceland koncert 17.7.201918Kapela Iceland koncert 17.7.201930Kapela Iceland koncert 17.7.201933

Hudba JE můj život! Narodila jsem se do hudební rodiny, maminka i babička hrály na klavír, takže i já jsem v šesti letech začala. Po pěti letech mě to ale přestalo bavit a asi ve dvanácti jsem se zakoukala do bicích. Založila jsem svoji první, kompletně dívčí, kapelu, postupně jsem prošla swingovým a symfonickým orchestrem, souborem bicích nástrojů, zábavovou kapelou a dalšími. Po přestěhování Prahy jsem působila skoro dva roky ve swingovém orchestru a založila nu-metalovou kapelu Cult of Unicorn, ve které hraji doteď.

Orchestr a jedna kapela mi ale nestačily :), takže když mi napsala někdejší spolužačka z gymplu, Janča, že má folkovou kapelu Iceland, která zrovna shání cajonistu, tak jsem se přišla podívat a už jsem tam zůstala :). Hraji ještě v dívčí alternative rockové kapele Collectors. Na muzice mě baví všechno :). Asi nejvíc mě baví společně v kapele hudbu tvořit, vymýšlet a hrát.Kapela Iceland je to velmi zajímavá zkušenost, se zajímavými lidmi. A je hezké, když postupně zjistíte, že už nejste jenom kapela, ale že jste i přátelé.

 

 Facebook button  youtube button  Instagram button

© 2012–2019 Kapela Iceland